top of page

        Для відвідування дитячого садка дитина повинна бути повністю здоровою.

    Слід пам’ятати, що адаптація дитини до дитячого садка може тривати від 6 місяців до 1 року (незалежно від того, до якої форми власності відноситься дитячий садок), тому радимо батькам з розумінням відноситися до такого складного періоду, як звикання дитини до дитячого садка.

     Нажаль в дитячому віці дітки часто хворіють інфекційними захворюваннями.

  

 

Інформація на тему:

«Скоординована діяльність медичної сестри

та вихователів ДНЗ №1 «Дзвіночок»

по запобіганню простудних захворювань»

 

 

Здоров’я – це цінність, причому єдина, заради якої

справді слід не лише не шкодувати часу, сил, праці і всіляких благ,

а й пожертвувати заради нього частиною самого життя,

оскільки життя без нього стає нестерпним і принизливим…

Мішель де Монтень

 

 

 Здоров’я дітей – основне джерело щастя, радості батьків, педагогів, суспільства в цілому. Життя доводить, що проблему збереження здоров’я можна назвати  без перебільшення найважливішою проблемою  для розвитку освіти на майбутнє. Тому робота колективу нашого дошкільного закладу №1  спрямована на проведення профілактичної роботи щодо формування у дітей здорового способу життя, традиційних і нетрадиційних оздоровчих заходів, що забезпечують покращення рівня розумової  працездатності дошкільників та їх подальший розвиток без шкоди для   здоров’я.

Основним змістом роботи дошкільного закладу є зміцнення здоров’я, досягнення повноцінного фізичного розвитку малят. Завдання, які ставимо  перед собою, це:
- збереження, охорона та зміцнення здоров’я дітей;
- формування в малят основ здорового способу життя;
- забезпечення фізичного, психічного і духовного здоров’я дітей;
- відновлення родинних традицій оздоровлення дітей, залучення сімей до здорового способу життя.
       Для реалізації таких завдань  здійснюється комплексний підхід до пробле-ми оздоровлення дошкільнят у всіх вікових групах.

      У своїй роботі я, як медичний працівник закладу, керуюсь чинним законодавством, нормативно-правовими актами органів охорони здоров’я, освіти та науки, здійснюю постійний контроль за станом здоров’я дітей, проведенням обов’язкових медичних оглядів дошкільників та працівників, профілактичних щеплень у порядку і в терміни, встановлені МОЗ України, надаю невідкладну медичну допомогу вихованцям у разі гострого захворювання або травми, проводжу санітарно-просвітницьку роботу серед дітей, батьків або осіб, які їх замінюють, та працівників дошкільного навчального закладу; веду звітно-облікову медичну документацію в порядку, встановленому МОЗ України.

Протягом року здійснюю постійний контроль за організацією рухового режиму дітей, проведенням оздоровчо-фізкультурних заходів і їх впливом на організм дитини, організацією загартування.  Контролюю у всіх вікових групах дотримання режиму дня та навчальних навантажень згідно з віком дитини. Один раз на рік планово проводиться медичний огляд дітей, тричі – антропометрія. Кожній дитині визначається група здоров’я, фізичний розвиток, групи занять з фізкультури. Результати поглибленого фізичного огляду заносимо в індивідуальні «Листки здоров’я» і доводимо до відома батьків. Співпрацюємо зі спеціалістами центральної районної поліклініки з питань додаткового обстеження дітей, з виконання плану профщеплень. Постійно проводиться моніторинг захворюваності дітей ДНЗ. Під особливим контролем -температурний режим приміщення.

Протягом року в нашому дошкільному закладі з метою поліпшення здоро-в’я та профілактики простудних захворювань дітей здійснюються лікувально-оздоровчі та профілактичні заходи, які включають різноманітні форми роботи:
• заняття з фізкультури;
• ранкова гімнастика;
• «Дні здоров’ я» і спортивні свята та розваги;  
• фізкультхвилинки та рухливі ігри; 
• гімнастика пробудження;
• заняття шейпінгом;
• фізкомплекси на прогулянці;
• самостійна рухова діяльність та піші переходи.

 

 В ДНЗ систематично проводиться загартування дітей. Вихователі зі своїми вихованцями щоденно перебувають на свіжому повітрі незалежно від пори року. В цей час проводиться інтенсивне провітрювання приміщень. В теплу пору року діти ходять по траві босоніж, приймають повітряні та сонячні  ванни. Влітку в тиху годину діти сплять при відкритих кватирках. Актуальним є миття рук по лікті та умивання холодною водою з-під крана.
       У ДНЗ, враховуючи стан здоров΄я дітей, використовуємо методи оздоровчого характеру: кольоротерапію, точковий масаж за Уманською, різні види масажів (самомасажі, масажі ніг, рук, пальців рук,  спини із застосуванням нетрадиційних та природних  масажерів ( горіхи, каштани, олівці  з ребристою поверхнею, пляшки з водою, мішечки з різними наповнювачами – крупами, мушлями,   галькою), комплекси дихальної гімнастики за А. Стрельніковою.

Взимку для профілактики простудних захворювань використовуємо аромотерапію з використанням масла ялиці, евкаліпту, чайного дерева.   Дошкільнятам подобається виконувати вправи з подушечками «здоров’я», складовою частиною яких є трави: чебрець, полинь, м’ята, меліса. Також діти дихають фітонцидами часнику і цибулі. В групах вирощується зелена цибуля, яку вживають діти під час їжі. Проводиться С-вітамінізація третьої страви.

Одне з важливих призначень роботи ДНЗ – санітарно-освітня робота з дітьми, вихователями та батьками. У медичному кабінеті в інформаційному куточку  систематично розміщується пізнавальна інформація  з питань організації фізичного виховання, рухового режиму, лікувально- профілактичної, оздоровчої роботи з малюками в колі родини, питання організації роботи з ослабленими дітьми, зниження  рівня захворюваності серед вихованців в ДНЗ.

       У вирі повсякденних справ і турбот ми часто забуваємо про необхідність берегти здоров’я, і лише нездужання чи хвороба спонукають нас замислитись над причинами погіршення самопочуття. Без сумніву, здоров’я – найбільша цінність для людства, а особливо для дітей. Тому, бажаємо всім міцного здоров’я, особливо в осінньо-зимовий період!

   

bottom of page