top of page


Завдання ДНЗ №1 на 2021-2022 н.р:
Мета: Сприяти формуванню у дошкільників мотивації до дій і моделей поведінки, орієнтованих на сталий стиль життя
-
Формування особистісної компетентності дитини в інклюзивному освітньому середовищі.
-
Продовжувати розвивати інженерне мислення у дошкільників через впровадження STREAM-технології.
-
Формування у дошкільників моделей і навичок екоцентричної поведінки та заощадження біоресурсів .
Довідка про результати вивчення стану роботи з формування у дошкільників навичок роботи у команді у відповідності до ідей сталого розвитку
Згідно до річного плану освітньої роботи нашого ЗДО на 2020-2021 н. р. та з метою вивчення стану роботи по створенню педагогами умов для оптимізації рухової активності дошколят з 22.03.2021 р. по 26.03.2021 р. було проведене тематичне вивчення використання педагогами практичних методів, методичних прийомів та модерних технологій формування у них навичок командної взаємодії.
Вивчення проводили:
Директор – Зарченко Н. В.
Вихователь-методист – Мойсеєнко Н. Ю.
Для підвищення рівня педагогічної майстерності вихователів з питань формування у дітей навичок роботи у команді та з метою оволодіння педагогами ефективними формами і методами роботи з дошкільниками для розвитку у них гнучких навичок (soft skills) вихователем-методистом Мойсеєнко Н. Ю. була проведена онлайн-зустріч з вихователями на тему «Використання технології тімбілдінг як складова успішної реалізації педагогіки емпаурменту (натхнення та мотивації до дії) ». В ході онлайн-практикуму вихователі ознайомились із сучасною технологією розвитку у дітей навичок командної взаємодії – тімбілдінгом, з його видами та зі шляхами розвитку практичних умінь дітей працювати в команді.
Методичним кабінетом ЗДО було розроблено практичний порадник для вихователів «Командна робота: як допомогти дошкільникам набути м'яких навичок», складений за матеріалами вебінару Наталії Гавриш у змісті якого розкрито питання:
-
механізми формування у дошкільників навичок командної роботи (форми організації дітей в малі об’єднання: пари, трійки, четвірки, команди; соціоігрові методи організації дітей);
-
інструменти розвитку навичок командної роботи та створення оптимальних умов (особливості управління освітньою діяльністю у форматі підгрупової роботи дітей; позиція вихователя; методи, прийоми та засоби, що спонукають одноліток до взаємодії; спортивний тімбілдінг);
-
значення ровесництва для формування поколінних навичок у дітей (що таке поколінні навички, їх значення для соціалізації дітей;як визначають ровесництво, яка його природа; психологія стосунків між однолітками).
Вихователем-методистом було зібрано та систематизовано методичні розробки вихователів ДНЗ №1 з організації командної роботи в різних формах освітнього процесу та у різних вікових групах у відповідності до педагогічної системи оновленої програми «Дитина».
Під час тематичного вивченяя вихователь Алексеєва Т. М. поділилася з колегами досвідом організації та проведення з дітьми середньої групи «Колосок» командної рухливої гри гра "Рибалки та рибки", а також презентувала виготовлені власноруч матеріали та нетрадиційне обладнання необхідні для оформлення педагогічного дизайну даної гри.
Гра «Рибалки та рибаки» вчить співпраці та взаємодії, сприяє створенню в колективі атмосфери єдності, посилює інтерес до здорового способу життя, надає можливість психологічного розвантажитись, допомагає новачкам в адаптації.
З метою створення сприятливої дружньої атмосфери в групі під час ранкових зустрічей педагог впроваджує «ритуал дружби» через залучення дітей до командної вправи «Парканчик добрих слів» з використанням ігрового набору «Падаюче доміно».
Вихователь старшої групи «Теремок» Опанасюк С.О. організовує старших дошкільників до командних рухливих активностей, які включає в структуру занять з різних розділів програми «Дитина». Вихователь представила колегам рухливу командну гру «Водогін», поділилася варіантами її організації під час прогулянки, а також ознайомила вихователів з технологією виготовлення ігрового атрибуту до неї. В ході гри діти працювали в парах та великих групах задля досягнення спільної мети, узгоджуючи свої дії з діями інших учасників команди. З метою забезпечення активної участі вихованців на занятті педагог практикує використання інтерактивного прийому «Психологічна настановка на заняття» через організацію вправ «Людський вузол» та «Піраміда любові». Під час вправи діти вчаться згуртовуватись, домовлятись і приходити до згоди щодо стратегії і тактики виконання поставленного завдання.
Вихователь Філоненко Н. О. у своїй роботі з дітками старшого дошкільного віку використовує соціоігрові технології, серед яких чільне місце у роботі з вихованцями відводить іграм-завданням для створення атмосфери робочого настрою: «Зшиваємо команду», «Відрости зміїний хвіст». Головні завдання запропонованих ігор – пробудити інтерес дітей один до одного, створити умови залежності учасників гри один від одного, що забезпечить загальне підвищення мобілізаії уваги та тіла у дошкільників. Організовуючи активності дітей з використанням соціоігрових технологій, вихователь керується такими принципами: педагог – рівноправний партнер; зняття суддівської ролі з педагога; свобода і самостійність у виборі дітьми ігор; орієнтація на індивідуальні відкриття дітей; спільне подолання труднощів; рух і активність.
Вихователь Матвієнко Л.Ю. організовує ранкові зустрічі та гімнастику пробудження дітей старшого дошкільного віку з використанням віршованої кінезіологічної вправи «Масажне коло». Така форма роботи розвиває у дітей вміння дотримуватись правил взаємодії з партнером у грі; вчить відновлювати власний емоційний стан, отримувати емоційне задоволення від спілкування з однолітками, слідувати словесній інструкції вихователя, узгоджувати слова з рухами одночасно та злагоджено. Вихователь варіює дидактичним інструментарієм (віршований супровід, матеріали для масажу, масажні рухи) для проведення такої вправи в залежності від тематики тижня та режимного моменту.
Формуванню навичок командної взаємодії в дітей молодшої та різновікової груп сприяє організація вихователями Євдокименко Н. Д. та Гаманюк О. А ігрових вправ і рухливих ігор («Парами на прогулянку», «Змійка», «Ми тупаємо ногами», «Долоньки») та комплексне використаннярізних форм освітньої діяльності: колективне спілкування (пальчикова гра «Дружня родина»; розігрування мирилок ); робота вихователів з підгрупами дітей (пальчикова гра «Настільний твістер», або «Спробуй повтори»).
Вихователь Яременко Т.О. у роботі з дітьми третього року життя використовує такі соціоігрові рухливі вправи: «Парами на прогулянку», «Хлопаємо-тупаємо»; пальчикові етюди: «Посварилися-помирилися»; ігрові ситуаії: «Іграшки повтікати від Михайлика», «Допоможемо знайти загублені речі»; розігрування забавлянок, примовлянок, утішок з використанням методу повного фізичного реагування.
Музичний керівник Задорожня О.А. на заняттях із старшими дошкільниками вчить дітей злагоджено та ритмічно виконувати рухи у груповому танці («Знайди друга», «Друзі ми:і ти,і я») та сприяє розвитку у дітей відчутття партнерства та уміння узгоджувати свої рухи в парі або в групі під час музично-ритмічних ігор («Знайди пару», «Клавеси по колу», «Паперовий оркестр»; «Звукова доріжка» - за осоціативними картками, в парах); інтерактивних руханках («А ти лети..»); візуалізованих зарядках «Розбудило сонечко нас з тобою».
Рекомендації:
-
Опрацювати розділи оновленої Освітньої програми для дітей від 2 до 7 років «Дитина» «Гра дитини», «Здоров'я та фізичний розвиток» та ознайомитись зі змістовими акцентами методичних рекомендацій до них для всіх вікових груп.
-
Створити педагогічні умови формування навичок командної роботи у дітей старшого дошкільного віку: гнучкість свідомої позиції дорослого як партнера та організатора дитячого співтовариства; домінування мікрогруп як способу організації дітей для виконання освітніх завдань; змінність груп дітей; умовність (обмеження) як чинник формування груп; повернення дітей обличчям один до одного у просторовому та змістовому плані.
-
Використовувати соціоігрові технологі у роботі з дітьми: ігри-завдання для створення атмосфери робочого настрою та довіри ; ігри-стратегії; квест-технології.






